Emine Erdoğan Eğitimci Kadınlar İle Buluştu

0
119696

 

Pendik’te yapılan “Eğitim Bir-Sen Türkiye Eğitimci Kadınlar 4. Buluşması’nda konuşan Emine Erdoğan, özel bir coğrafya da olduğumuzu belirterek, “Gençlerimize var olma mücadelemizi anlatmak zorundayız” dedi.

Erdoğan; Milletçe çok büyük sıkıntılar atlatarak, geçmişten günümüze büyük yol kat etiklerini söyledi. “Milletimizin bu topraklarda kendi iradesi ile ülkesini yönetmek istemesi engellenmeye çalışılsa da, her türlü zorluğun üstesinden geleceğini” belirten Erdoğan; “Artık herkes bu milletin gücünü biliyor” dedi.

Demokrasi Mücadelesinde Kadının Rolü Çok Önemli

Erdoğan konuşmasının devamında; Terör adına verilen tüm canlara rahmet dilediğini ve “onların canlarını feda ettikleri toprakları koruma sorumluluğu bizdedir” dedi. Ülkemizde kadının demokrasi mücadelesinde çok büyük rolü olduğunu ve “Yeri geldiğinde Pendik escort bayan arka plandaki aktörler gibi davranmayı da bilmişlerdir” dedi.

Erdoğan ayrıca; Suriye’deki olaylardan kaçarak ülkemize sığınan 3 milyon kişiyi 5 yıldır ağırladığımızı ve bu konuda sivil toplum kuruluşlarının büyük desteği olduğunu belirtti. Bu büyük millete, Muhammed İkbal gibi ayağa kalkmak nasip etsin dedi. Konuşmasının sonunda Erdoğan’a öğretmenlerin yaptığı bir hediye ve “Fahri Üyelik Belgesi” verildi.

kaynak : www.kartalpendik.com

LEAVE A REPLY